عکاسی در شبکه های اجتماعی و اینستاگرام

ترفند های عکاسی برای اینستاگرام و شبکه های اجتماعی

همه ما می توانیم در شبکه های اجتماعی و به خصوص پینترست و اینستاگرام که امروزه از کاربران زیادی برخوردار است به معرفی شخص ، شغل و کسب و کارتان بپردازید. اما یک نکته وجود دارد که باید در انداختن عکس های معرف و جذاب ماهر شوید.
برنامه لینکدین ، پینترست و اینستاگرام از محبوب ترین اپلیکیشن ها در سراسر دنیاست.در ابتدا باید بدانید عکس های خود را با داستانی کوتاه مضمون و موضوع عکس قرار دهید.

فایده ها و ضرر های استفاده از شبکه های اجتماعی برای معرفی بیزینس

نکات مثبت استفاده از رسانه‌های اجتماعی

نطرات مثبت و منفی کاربران را سریع دریافت میکنید

تمامی کسانی که صفحه شما را میبینند و شما را دنبال میکنند زیر پست ها و عکس هایتان به درج نظر و انتقاد یا تعریف مثبت می پردازند و در این حالت به راحتی می توانید یک نظر سنجی کلی را در کمترین زمان داشته باشید.

نکات مثبت استفاده از رسانه‌های اجتماعی

حضور و وصل شدن به دیگر عکاسان

در شبکه های اجتماعی الخصوص پینترست ، لینکدین و اینستاگرام اشخاص فعال در آن حوزه کاری به جستجو و برقراری ارتباط با دیگر همکارانشان میپردازند، این موضوع باعث می شود یک عکاس بتواند در زمان کمی با تعداد بسیار زیادی از عکاسان از طریق هشتگ ها و پست ها ارتباط داشته باشد و از یکدیگر ایده پردازی کنند.

وصل شدن به سراسر دنیا و دهکده جهانی

نکته جالب این است که نه فقط عکاسان ایرانی بلکه از تمامی دنیا و کشور ها می تواند این ارتباط را داشته باشد و از دیدگاه های دیگر ملیت ها بهره مند شود و ایده های عالی را بگیرد و اگر عکاس صنعتی یا طبیعت هستید با اینکار میتوانید بازخوردهای جالبی را بیبینید.
کافی است شروع کنید و با هشتگ های زبان جهانی برای عکس ها و پست های خود مخاطب از کل دنیا داشته باشید.

نکات مثبت استفاده از رسانه‌های اجتماعی

کارگاه آموزش مجازی و دسته جمعی

فرض کنید با یک عکاس حرفه ای در مکانی دیگر از جهان ارتباط دوستانه ای در یکی شبکه های اجتماعی دارید حالا با این تعریف تصور کنید که او برای دوستانش که شما هم یکی از آنها هستید جزوه های و مطالب آموزشی و ویدئو هایی کوتاه از چگونگی کار، متد های جدید، تکنیک های و آموزه های نوین و رایگان میسازد و در صفحه اش قرار می دهد. چه حسی پیدا میکنید؟

کارگاه آموزش مجازی و دسته جمعی

باور کنید یا نه این مورد بارها در شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی رخ داده است. پس با شبکه‌های اجتماعی متنوع و داشتن دوستان از نقاط کشور و حتی دنیا دیگر تنها نخواهید بود، همیشه و در هر ساعتی و از هر نقطه جهان افرادی برای ارتباط و اشتراک عقاید و تصاویر حاضر هستند.

مضرات شبکه های اجتماعی برای عکاسان

 دلسرد نشوید و علاقه شخصی و اصول خود را دور نریزید

گاهی اوقات شبکه ها و رسانه های اجتماعی می‌توانند موجب ضربه به خلاقیت هنرمند و دلسرد کردن آن ها باشند. این موضوع می‌تواند در خصوص نوع و موضوعاتی که عکس میگیرند یا می نویسند تاثیر گذار باشد، همچنین در اکثر شبکه ها به افرادی که اصطلاحا به آنها فالوئر Followers یا فرند Friends میگویند می توانند در دادن انگیزه یا گرفتن انگیزه در شما دست داشته باشند که در این امر باید بدانید به تعداد انسان ها علایق و دیدگاه وجود دارد و هیچ گاه نباید از اصل خود دور شوید.

مضرات شبکه های اجتماعی برای عکاسان

به عنوان مثال اگر چند روزی عکس هایی از طبیعت گردی یا سفر پست کنید، انتظار مخاطبانتان در آثار بعدی دقیقا عکسی جذاب تر و سطح بالاتر از عکس های قبی است. اگر ناگهان برای پست بعدی خود تصویری از یک غذای فوق العاده خوش رنگ و رو بگذارید شاید بازخورد و لایک چندانی نگیرید.

بنابراین این داستان دقیقا به معنای کارکردن برای سلیقه ی مخاطب است و عملا عکاس بدون قرارداد و تعهدی به استخدام سلیقه ی مخاطب خود در خواهد آمد. درست مثل خواننده یا نوازنده ای که بدون داشتن علاقه به سبک پاپ و نداشتن تبحر و نوآوری در این نوع موسیقی ، تنها به خاطر مخاطبانش مجبور به خواندن و نوازندگی در سبک پاپ داشته باشد.

دزدی آثار شما و نشر به نام خودشان

این مسئله از دستتات خارج است الخصوص اگر در ایران زندگی میکنید و چیزی به اسم قانون کپی رایت در کشورتان وجود ندارد. اگرچه می‌توان تنظیمات شبکه اجتماعی خود را به صورت private یا خصوصی قرار دهیم ، اما بسیاری از افراد این کار را انجام نمی‌دهند زیرا با فعال کردن گزینه پیج پرایوت تعداد زیادی از مخاطبین که از صفحات دیگر یا از هشتگ ها وارد می شوند را از دست می دهیم و نمایش آثارمان محدود میگردد.

 

مضرات شبکه های اجتماعی برای عکاسان

شما می توانید لوگو خودتان و یا واتر مارک کردن عکس ها و ویدئو ها را مد نظر قرار بدهید ولی در هر دو صورت کیفیت کار و خروجی پایین می اید

برای مثال عکس از دریاچه ای زیبا که همانند آیینه ای انعکاس نور را در خود دارد و با پرندگانی که روی سنگ های اطراف ایستاده اند را با واتر مارک بپوشانید!!! توی ذوقتان خورد ؟  البته که من هم با شما موافقم که عکس زیبایی محصور کننده و بازخورد مثبتش را از دست می دهد.

به هر حال شبکه های اجتماعی همتنند هر تکنولوژی نوین دیگر دارای معایب و مزایای بسیاری هستند. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید و نکاتی را صرفا به یاد داشته باشد.

 

با فروشگاه دوربین عکاسی و فیلمبرداری پروشات همراه باشید.

 

 

کپی با ذکر منبع و لینک به سایت مانعی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید
بستن
مقایسه