DJI Ronin اصلی ، با پیشکش کردن یک تثبیت کننده دوربین Steadicam که البته صفرهای جلوی قیمتش سر به آسمان نمی کشید، در صنعت فیلمسازی غوغا به پا کرد. DJI از همان دانش هواپیماهای بدون سرنشین (drone) برای همه گیر کردن تثبیت کننده دوربین دستی استفاده کرد. طی مدت سه سال، گیمبال های دستی جای خود را تقریبا در همه صحنه های فیلم برداری، از فیلم های کم هزینه گرفته تا تمام کارهای درخشان این صنعت، باز کرد. و در حال حاضر با طراحی مجدد آن از ابتدا، هدف های والاتری در سر دارد.

نسخه جدید بزرگتر بوده و قادر است تا  13-14 کیلوگرم بار را حمل کند، که برای دوربین RED + لنزهای سینمایی مناسب است. بازوهای قابل تنظیم بلندتر آن قادر به هندلینگ لنزهای بزرگتر بوده، و گرچه کالیبره کردن آن همچنان دردسر دارد، اما فرایند نصب اهرم های قفل جدید و دستگیره های تیونینگ آن بهبود یافته و کل فرآیند را به طور قابل توجهی کوتاه تر کرده است.

به دلیل داشتن دو باتری می توان هشت ساعت با این گیمبال کار کرد ، در واقع باتری بزرگ 4280 میلی آمپر بر ساعتی آن ، نه تنها برق لازم برای گیمبال ، بلکه دوربین عکاسی و لوازم جانبی را نیز فراهم می کند. و با تعویض باتری ها می توان کل تجهیزات را برای گندین ساعت متوالی به کار گرفت.

یکی از اهداف اصلی طراحی مجدد Ronin 2 ، افزایش کاربری آن بود ، به طوری که در نسخه جدید می توان خیلی سریع تجهیزات و لوازم دیگر را روی آن سوار یا باز کرد (سیستم quick release).

سیستم quick release ، همراه با لرزشگیری Ronin 2 ، به شما امکان می دهد خیلی سریع و در میان شات ، تغییر حالت (mode) دهید.

موتور قوی تر Ronin جدید نسبت به مدل قبلی، لرزش دوربین را در بادهای تا  120 کیلومتر بر ساعت بدون از دست دادن دقت می گیرد، که برای صحنه های تعقیب و گریز ماشین و مثل آن مناسب است.

Ronin 2 یک صفحه نمایش فوق العاده درخشان (super-bright) لمسی و یک ریموتِ سبک جوی استیک اختیاری دارد که تا فاصلۀ 1.5 کیلومتری قابل کنترل است. همچنین قابلیت حالت پانورامای جدید آن امکان می دهد، با توجه به اندازه سنسور، لنز و میزان همپوشانی بین عکس ها، عکس برداری دنباله دار را به صورت خودکار درآورد.

فروشگاه پروشات

  • amir farahani
  • اردیبهشت ۶, ۱۳۹۶
  • 230 بازدید

2 دیدگاه برای “DJI Ronin 2، گیمبال (لرزشگیر) دوربین را به سطح جدیدی آورد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید
بستن
مقایسه