دوربین iPhone X همانند یک استودیوی عکاسی در جیب شما می باشد.

همانطور که تفاوتی قابل توجه بین iPhone و سایر گوشی های موبایل می باشد، دوربین مدل های iPhone X و iPhone 8 Plus فراتر از یک دوربین معمولی موبایل می باشند. ترکیبی از سخت افزارها و نرم افزارها در این مدل ها سبب شده است که آنها به دستگاههایی بیشتر شبیه به استودیوی عکاسی یا فیلم FX در گستره قابلیت هایشان عمل کنند.

قابلیت شگفت انگیز در دوربین iPhone X ، روشنایی پرتره می باشد که در این مقاله نگاهی به آن انداخته و به این موضوع که چرا که این قابلیت آن حیرت آور است خواهیم پرداخت:

دوربین های سه بعدی ، اما نه آن نوعی از سه بعدی که ما قبلا سراغ داشتیم

دو دسته دوربین در این گوشی های جدید وجود دارند. هر دو مدل 8 Plus و X دارای طراحی لنز دوربین عقب دو گانه و ترکیبی از لنزهای telephoto و زاویه عریض می باشند.

جدای از امکان بزرگنمایی با عدسی این دوربین ها می توانند در کنسرت ها به منظور اندازه گیری عمق تصویر مورد استفاده قرار گیرند که به این گوشی ها امکان فاصله سنجی نسبت به اشیا را می دهد. این قابلیت باعث می شود این دوربین ها قابلیت ارائه نقشه ای بر حسب فاصله آنها از دوربین در تصویر شکار شده را داشته باشند.

iPhone X همچنین دارای دوربین font-facing TrueDepth می باشد که برای شناسایی چهره در FaceID مورد استفاده قرار می گیرندکه به معنای قابلیت ایجاد یک نقشه سه بعدی از صحنه پیش از شکار آن می باشد.

عمق

تا به امروز نقشه های عمقی تولید شده در آیفون های مدل Plus به منظور تار کردن فضای اطراف و پشت سوژه مورد نظر و شفاف تر کردن سوژه عکاسی مورد استفاده قرار می گرفتند. این قابلیت در دوربین های دیگر فقط به دلیل فاصله بیشتر اشیای پشت سوژه مورد نظر از لنز و سنسور دوربین رخ می دهند.

اما شرکت اپل از ترکیب اطلاعات عمق سنجی در دو لنز به کار رفته در دوربین و قدرت تراشه جدید A11 Bionic برای انجام جلوه های ویژه استفاده می کند. اما قابلیت مورد علاقه من در این دوربین ها روشنایی پرتره می باشد.

Camera - iPhone X
قابلیت شگفت انگیز در دوربین iPhone X، روشنایی پرتره می باشد
روشنایی پرتره در دوربین iPhone Xاین قابلیت باعث ایجاد یک مدل سه بعدی از صحنه در عکس شما می باشد و میزان نور بخش های مختلف آن را می توانید خودتان به طور دلخواه تغییر دهید. آیفون با استفاده از نقشه های عمقی ایجاد شده توسط دو دوربین خود و با توجه به الگوریتم های پیچیده چهره ها و سایر المان ها را در تصویر شناسایی می کند. سپس از نورهای مجازی و تابش آنها به تصویر سه بعدی ایجاد شده استفاده می کند.این یک چیز قدرتمند است. به جای ایجاد شرایط نوری پیچیده شما تنها می توانید با استفاده از کنترلگرهای موجود بر روی صفحه نمایش این کار را انجام دهید. جلوه های مختلف این دوربین همچنین از حالت نامحسوس که به معنای حصول اطمینان از نوردهی کافی به سوژه مورد نظر در سایه می باشد تا حالت دراماتیک گسترده می باشد که به معنای تبدیل سوژه مورد نظر شما به یک نقطه روشن در جلوی یک زمینه تاریک می باشد.

تمامی این مسائل مرتبط با نور است.

به لحاظ فنی تکنیک عکاسی چیزی به جز مسائل مرتبط با نور نیست و تصاویر با نوردهی مناسب تنها وجه تمایز عکس های حرفه ای و مبتدی هستند. قابلیت روشنایی پرتره در دوربین این گوشی موبایل هیچ گاه جایگزین استودیو نخواهد شد و این هدفی نیست که این دوربین برای آن ساخته شده باشد.

عکس های تبلیغاتی گرفته شده با دوربین این گوشی نشان دهنده تفاوت بین جلوه های مختلفی که این دوربین قادر به ایجاد آنها می باشد است که می تواند کیفیت عکس های گرفته شده روزانه توسط ما را در مقایسه با سایر دوربین ها بهبود بخشد.

حتی دوربین های DSLR در کنار یک متخصص فوتوشاپ حتی قادر نخواهند بود آنچه که دوربین آیفون های جدید تولید می کنند را ایجاد کنند که قابلیت رنگ آمیزی مجدد کل تصویر با دست را دارند.

آینده

روشنایی پرتره و حالت پرتره موجود در حال حاضر قابلیت هایی ویژه می باشند و در نوع خود به قدری خوب هستند که باعث فروش تعداد زیادی دوربین iPhone X و 8 Plus شوند. اما نقشه های سه بعدی حتی می توانند تاثیر دیوانه کننده دیگری بر روی عکاسی شما داشته باشند.

به عنوان مثال، به راحتی می توانید اشخاص را در تصاویر بیرون کشیده و تصویر زمینه پشت آنها را تغییر دهید و چندین عکس را در یک گروه عالی از تصاویر قرار دهید. قطعا این آخرین باری نخواهد بود که نقشه های عمقی سه بعدی برای تقویت عکس های آیفون ها مورد استفاده قرار می گیرد.

اما در آینده قطعا جلوه های ویژه جدیدی را شاهد خواهیم بود که نه تنها به لحاظ عکاسی شگفت انگیز می باشند بلکه قابلیت هایی محسوب می شوند که با دوربین های سنتی قابل انجام نبودند.

برچسب‌ها:,
  • amir farahani
  • شهریور ۳۰, ۱۳۹۶
  • 227 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید
بستن
مقایسه