دوربین Alpha 9 سونی یک دوربین 24 مگاپیکسلی مخصوص عکاسی ورزشی است

دوربین Alpha 9 سونی یک دوربین 24 مگاپیکسلی مخصوص عکاسی ورزشی است

شرکت سونی در یک رویداد زنده در شهر نیویورک امریکا از دوربین فول فریم alpha9  رونمایی کرد.

دوربین سونی alpha 9 یک دوربین 24 مگاپیکسلی است که از یک سنسور Stacked CMOS  برای قابلیت انتقال  داده با سرعت بسیار بالا  بهره جسته و همچنین  در این دوربین یک شاتر الکترونیکی کاملا بی صدا تعبیه شده است.

همچنین این دوربین میتواند با سرعت 20 فریم بر ثانیه به صورت متوالی عکاسی کرده  و همچنین بافر این دوربین میتواند تا 241 عکس RAW  را به صورت فشرده در خود جای دهد.

شرکت سونی در طراحی این دوربین سعی کرده که این دوربین نسبت به مدل قبلی خود alpha 7RII  در دنبال کردن سوژه ه و فوکوس با چشم بهتر عمل کند.دوربین سونی Alpha 9  در درجه ی اول از یک شاتر الکترونیکی استفاده میکند اما شاتر مکانیکی نیز دز این دوربین تعبیه شده است.
این دوربین علاوه بر عکاسی پیاپی 20 فریم بر ثانیه بدون Black out از یک سیستم فوکوس 693 نقطه ای بهره میبرد.این سیستم حدود 93 درصد از  سطح فریم عکس را پوشش میدهد.همچنین این دوربین از سیستم لرزشگیر 5محوره 5 axis  بهره میبرد.

این دوربین  از دو درگاه کارت حافظه برخوردار است که یکی میتواند کارت حافظه از نوعUHS II ساپورت کند.همچنین سونی در معرفی این دوربین بیان کرده که باطر ی این دوربین دو برابر از نمونه ای قبلی کارایی بهتری دارد.از ویژگی های اضافه شده به این دوربین میتوان به جوی استیک AF و AF MODE DIAL , دکمه ی  MY MENO  قابل برنامه ریزی اشاره کرد.

شرکت سونی مدعی است که دوربین alpha 9 کامل ترین دوربینی است که کمپانی تا کنون معرفی کرده است.

شرکت سونی معتقد است که دوربین های بدون اینه تنها از لحاظ فیزیکی و وزن نسبت به دوربین های DSLR  برتر نیستند بلکه از همه لحاظ از دوربین های DSLR  برتری دارند.

باید منتطر ماند و دید این ادعای سونی در عمل به حقیقت مبدل خواهد شد یا نه…

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *